بازاریابی خدمات طراحی گرافیکی شما بیشتر در معرض استخراج یک آگهی در روزنامه قرار می گیرد. مانند هر تجارت کوچک دیگری، شما باید برای روش های خلاقانه به منظور پیشرفت خود یک فکر بکر داشته باشید. اگر واقعا هدفتان ایجاد یک پایه ی محکم برای موفقیت های آینده است؛ مانند هر کسب و کار کوچک، شما باید ایده و روشهای خلاقانه برای تبلیغ و نشان دادن خود در جامعه تان را بوجود بیاورید . در اینجا سه مورد از راهنمایی های بازاریابی گرافیک  وجود دارند که برای ارتقاء شرکت و موقعیت خود در جهت رشدی بلند مدت  در کسب و کار می توانید از آنها  استفاده نمایید.

 ۱. ارسال کارت پستال برای انتشار دادن موارد استثنائی و خاص: کارت پستال های B2B  را مستقیما به مشتریان احتمالی خود بفرستید و با این کار طراحی های ویژه و استثنائی گرافیکی را انتشار دهید.برای مثال، ممکن است شما یک طراحی تجاری رایگان را ارائه دهید. هر کسب و کاری که شما را در پیشنهاد خود قرار می دهد، می تواند انتخاب خود را با طرحی جدید یا با همان کارت های قدیمی به همکاری ادامه دهد. شما پول را مستقیما از طراحی بدست نخواهید آورد، اما اگر چاپ را مدیریت کنید و هم چنین اگر مشتریان تصمیم به خرید داشته باشند، می توانید مقداری پول بدست آورید. و آنچه که در هزینه های اولیه طراحی گرافیک صرف می کنید، این فرصت را به وجود خواهد آورد تا شما بتوانید خدمات بهتری را  با پول بیشتر ارائه دهید  و حاصل و بازدهی آن غیر قابل اندازه گیری خواهد بود.

۲. در جامعه تان فعال باشید:یکی ازبهترین روشها جهت رشد اساس مشتری محلی، فعال بودن در جامعه می باشد. با شرکت در مدارس محلی، در اقدامات اجتماعی در گیر شوید،به اتاق بازرگانی بپیوندید و در جلسات حضور پیدا کنید، به گروه های شبکه ای کسب و کار ملحق شوید،افراد تنومند و کارای جوان را هدایت کنید، برای بانک های غذایی داوطلب باشید و اقدامات خیر خواهانه مشابه انجام دهید.به اطراف خود نگاهی بیاندازد ؛ آن وقت متوجه خواهید شد صد ها راه جهت درگیر شدن در چنین اموری وجود دارد. با شناخت جوامع و روابط اجتماعی، شما به سرعت تبدیل به یک ابزار بازاریابی ارزشمند خواهید شد. سعی کنید که یک لباس با آرم شرکت خود را بر تن داشه باشید.

۳. یک اساسنامه  بنویسید: آنلاین یا غیر آنلاین، یک ستون درباره طراحی گرافیک کسب و کار کوچک یا بازاریابی از طریق طراحی بنویسید. این موضوع کمک می کند تا ایجاد اعتبار کنید و اساسا به تبلیغات رایگان برسید. ممکن است برای نوشتن ستون پولی دریافت نکنید، اما نام و کسب و کارتان به صورت رایگان چاپ میشوند، بنابراین به عنوان یک آگهی تجاری ارائه میشود. اگر نمی خواهید یک ستون بنویسید، ممکن است به طور متناوب کلاسهای طراحی را در یک مدرسه، دانشگاه یا برنامه مدرسه محلی تدریس کنید. بازاریابی همراه با موفقیت زمان می برد .، اما زمانی که شما به عنوان یک عضو مهم جامعه خود ریشه دار شدید – و متخصص ایجاد در آن لقب گرفتید – کارتان برای موفقیت درازمدت آغاز شده است. یکی از تکنیک های بازاریابی طراحی گرافیک، دستیابی به آینده است؛ همه آنها با هم کار می کنند پس از اینکه برای یک سال یا بیشتر درگیر شدید، بدون شک کمپین کارت پستال تان با افزایش سرمایه روبرو خواهد بود.